فیلتر شکن

فیلتر شکن یا وی پی ان چیست

فیلتر شکن یا وی پی ان چیست؟کاربرد فیلتر شکن و وی پی ان به چه منظور است.واژه " شبکه خصوصی مجازی " ممکن است ترسناک به نظر برسد , اما استفاده از این دستگاه‌ها آسان‌تر از آن است که فکر می‌کنید . چه شما یک شرکت فردی باشید و چه بزرگ , مزایای زیادی برای استفاده از یک فیلتر شکن یا وی پی ان وجود دارد . مسافرت و استفاده از اینترنت فای عمومی , انتقال اطلاعات حساس و یا حتی لذت بردن از گزینه‌های سرگرمی در نت فلیکس تمام فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند با استفاده از یک فیلتر شکن یا وی پی ان به طور ایمن انجام شوند .در این راهنما , شما یاد می‌گیرید که در سال ۲۰۲۳ فیلتر شکن یا وی پی ان چه کاری انجام می‌دهد , و برخی از رایج‌ترین فیلتر شکن یا وی پی ان کدامند . ما هر دو کاربرد شخصی و تجاری را پوشش خواهیم داد , بنابراین شما می‌توانید یاد بگیرید که چطور از یک فیلتر شکن یا وی پی ان در محل کار یا خانه استفاده کنید.

فیلتر شکن

فیلتر شکن چه کاری انجام میدهد

فیلتر شکن یا وی پی ان از اطلاعات شما با ماسک کردن آدرس ip دستگاه شما محافظت می‌کند . این نرم‌افزار داده‌ها و مسیرهای خود را از طریق شبکه‌های امن به سرورها در کشورهای دوردست یا کشورهای دیگر انتقال می‌دهد . یک کامپیوتر هویت آنلاین شما را پنهان می‌کند و به شما اجازه می‌دهد که بطور ناشناس اینترنت را مرور کنید .به عبارت اساسی , یک فیلتر شکن یا وی پی ان یک سرور رمزنگاری شده را فراهم می‌کند و آدرس ip شما را از شرکت‌ها , آژانس‌های دولتی و هکرها پنهان می‌کند . فیلتر شکن یا وی پی ان از هویت شما حتی اگر از اینترنت عمومی یا مشترک استفاده کنید , محافظت می‌کند , و داده‌های شما از هر گونه چشم کنجکاو اینترنتی حفظ خواهد شد .فیلتر شکن یا وی پی ان به جای ارسال اتصال اینترنت به یک سرور میزبان , isp شخصی شما را circumvents . با وجود سرورهای واقع در سراسر جهان , کاربران توانایی جابجایی خود و دسترسی به اینترنت را از هر جایی دارند .مزنگاری یک لایه امنیتی اضافی به ویژه برای کسب و کارهایی اضافه می‌کند که اغلب از دسترسی از راه دور استفاده می‌کنند . همچنین می‌تواند ابزار مفیدی برای سفر , بازی و جریان باشد .

امنیت دادها در فیلتر شکن

فیلتر شکن یا وی پی ان یک اتصال امن به اینترنت را با ایجاد یک تونل خصوصی برقرار می‌کند که از طریق آن داده‌های رمزنگاری شده به طور ایمن بین دستگاه شما و سرور VPN حرکت می‌کنند و این داده‌ها را برای هر کس دیگری غیرقابل خواندن می‌کنند . فیلتر شکن یا وی پی ان از داده‌های شخصی و حریم خصوصی آنلاین شما محافظت می‌کند و آدرس ip , فعالیت آنلاین و ارتباطات شما را پنهان می‌کند . حفظ حریم خصوصی خود را در حال حاضر با دانلود یک اتصال قوی و سریع برق تقویت کنید.
فیلتر شکن یا وی پی ان با استفاده از پروتکل‌های رمزنگاری کار می‌کند تا تمام ترافیک اینترنت شما را از طریق یک تونل رمزنگاری شده - یک شبکه خصوصی مجازی - بین کامپیوتر شما و یک سرور VPN از راه دور قیف کند. این آدرس ip شما را پنهان می‌کند و اطلاعات شما را تضمین می‌کند , و از مسدود کردن آن توسط دیگران جلوگیری می‌کند .
زمانی که به شبکه VPN وصل نشده اید , تمام ترافیک اینترنت شما به طور بالقوه در معرض isp , دولت , تبلیغ کنندگان , یا سایر افراد شبکه شما قرار دارد. به همین دلیل است که اتصالات VPN برای حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما حیاتی هستند .
تونل زنی frm فرآیند ایمن کردن اتصال دستگاه شما با یک سرور VPN است . یک سرور VPN یک سرور اینترنتی است که با نرم‌افزار VPN پیکربندی شده‌است . قبل از ارسال به اینترنت , همه داده‌ها به بسته‌ها تقسیم می‌شوند . در هسته تونل سازی VPN فرآیندی به نام encapsulation است . فیلتر شکن یا وی پی ان یک بسته خارجی ( یک پروتکل ) را حول بسته اصلی داده‌ها قرار می‌دهد و آن را رمزنگاری می‌کند تا نتواند جلوی آن را بگیرد .
سطح حفاظتی که در هنگام استفاده از فیلتر شکن یا وی پی ان دریافت می‌کنید به نوع پروتکل تونل زنی مورد استفاده بستگی دارد . همچنین به این بستگی دارد که آیا از تونل زنی کامل یا منقطع استفاده می‌کنید - تفاوت اصلی با این که ترافیک از طریق آن عبور می‌کند , تعریف می‌شود . یک تونل کامل به این معنی است که همه داده‌ها از تونل VPN عبور می‌کنند , در حالی که یک تونل اسپلیت تنها ترافیکی را می‌فرستد که شما , یا کارمند شما می‌خواهند محافظت شوند ( برای مثال , فعالیت اینستاگرام می‌تواند معاف باشد ) .
زمانی که تونل frm ایجاد شد , دستگاه شما اطلاعات رمزنگاری شده سرور VPN مانند وب سایتی که می‌خواهید بازدید کنید را می‌فرستد . کارگزار VPN این کار را می‌کند , آدرس ip واقعی شما را پنهان می‌کند , و داده‌ها را به سرور وب سایت می‌فرستد .
به وب سایت , آدرس ip شما به نظر می‌رسد که آدرس ip شما به کارگزار VPN متصل باشد . سپس سرور VPN داده‌های ارسال‌شده توسط سرور وب را دوباره encrypts و آن را به شما ارسال می‌کند .
فیلتر شکن یا وی پی ان با رمزنگاری تمام ترافیک آنلاین شما و مسیریابی آن از طریق یک اتصال نقطه‌ای به نقطه , دستگاه شما و کارگزار VPN , یک اتصال امن به اینترنت ایجاد می‌کند. ایجاد یک شبکه خصوصی رمزنگاری شده دقیقا ً همان کاری است که یک اتصال VPN انجام می‌دهد - و این لایه رمزنگاری شده مجموعه‌ای از مزایای امنیتی , حریم خصوصی و عملکرد را ارائه می‌دهد .
زمانی که شما به یک شبکه فیلتر شکن یا وی پی ان رمزنگاری شده وصل شده‌اید , نه تنها تمام داده‌های اینترنتی شما از هکرها و sniffers محافظت می‌شود , بلکه موقعیت و هویت واقعی شما از سرویس دهنده سرویس اینترنتی شما مخفی می‌ماند ( isp ) , دولت , بازاریابان یا هر کسی دیگر .

فیلتر شکن امنیت دارد یا خیر

وای فای عمومی راحت است اما به هزینه امنیت می‌رسد . زمانی که در حال پاسخ دادن به ایمیل در یک کافی‌شاپ محلی هستید یا با حواس‌پرتی از طریق رسانه‌های اجتماعی در فرودگاه عبور می‌کنید , ممکن است کسی فعالیت آنلاین شما را پی‌گیری کند .
با استفاده از یک فیلتر شکن یا وی پی ان از داده‌های خود در حالی که در شبکه‌های دیگر هستید , تاریخچه مرور خود , اطلاعات بانکی , گذرواژه‌های حساب و چیزهای دیگر را پنهان می‌کنید .
در حالی که به فیلتر شکن یا وی پی ان شما متصل هستید , احتمال حمله غریبه‌ها کم‌تر از ارتباط عمومی است . با این حال , داده‌های شما هنوز آسیب‌پذیر هستند .
تامین‌کننده سرویس اینترنتی یا isp شما - Comcast , طیف , Verizon یا شرکت دیگری که هر ماه برای اینترنت پرداخت می‌کنید - می‌تواند به تمام داده‌های اینترنتی شما دسترسی داشته باشد . isp شما می‌تواند ببیند کی , کجا و چطور مرور می‌کنید .
این داده‌ها می‌توانند جمع‌آوری و به تبلیغ کنندگان فروخته شوند حتی اگر از تابع مرور خصوصی استفاده کنید , و می‌تواند در دستان اشتباه در مورد نقض داده‌ها خطرناک باشد . فیلتر شکن یا وی پی می‌تواند آدرس ip شما را از isp خود مخفی کند .
isp شما تنها مسئولیت بالقوه ای نیست که به خانه خودتان آورده‌اید . متاسفانه , بسیاری از برنامه‌های کاربردی مورد علاقه ما و سرویس‌های اینترنتی - مخصوصا ً فیس بوک - برای روشی که از داده‌های کاربران خود استفاده کرده‌اند فراخوانده شده‌اند .
یک تست تی ای مانع از آن خواهد شد که برنامه‌ها و وب سایت‌ها رفتار شما را به آدرس ip کامپیوتر شما نسبت دهند . همچنین می‌تواند مجموعه مکان و تاریخچه مرورگر شما را محدود کند.
در حالی که بسیاری از isp ها, برنامه‌ها و مراکز داده اینترنتی پیشنهاد می‌کنند که داده‌های مرور شما را به دولت‌ها sell , با این وجود اطلاعات راه‌های آن را در دست خود - حتی در ایالات‌متحده - پیدا می‌کند . از سال ۲۰۱۳ , زمانی که ادوارد Snowden اولین بار فاش کرد که Verizon داده‌های اینترنتی و تلفن کاربران را به ان‌ای می‌فروشد , آمریکایی‌ها از روش‌های مختلف surveils دولت آگاه شده و اطلاعات خود را جمع‌آوری کرده‌اند . پس از نشت Snowden , و خشم بعدی , قوانینی برای کنترل نظارت دولت وضع شد . با این حال , به تازگی در ژانویه امسال , آژانس اطلاعات دفاعی قانونی را نادیده گرفت که خواستار این بود که آژانس‌های دولتی قبل از وادار کردن شرکت‌های تلفن برای داده‌های کاربر خود , با پرداخت عوارض طرف سوم برای همین داده‌ها , حکم صادر کنند . اگر شما در مورد بیش از حد دولتی دچار تردید هستید , این یک سرمایه‌گذاری خوب در حفاظت از داده‌های شماست .

فیلتر شکن یک واسطه است

فیلتر شکن یا وی پی ان یک میانجی بین کامپیوتر شما و کارگزار هدف است . به جای تکیه به یک مرورگر برای رمزنگاری ارتباط بین دستگاه شما و سرور , VPN و ارتباطات مسیرهای خود را از طریق سرورهای خود اضافه می‌کند . شما اغلب اصطلاح " تونل زنی " را وقتی که به سرویس VPN می‌آید می‌شنوید . ایده این است که سرویس VPN یک " تونل " بین شما و سرور هدف باز می‌کند . سپس , VPN داده‌های شما را از طریق " تونل " می‌فرستد تا هیچ‌کس دیگری در شبکه نتواند داده‌های شما را استراق‌سمع کند و بدزدد . از لحاظ فنی , اتصالات ایجاد می‌کند که در آن دستگاه شما به جای شبکه محلی , از جمله اینترنت - fi عمومی , در شبکه smtp ارتباط برقرار می‌کند . شما با کارگزار VPN با استفاده از اعتبار ذخیره‌شده خود تایید می‌کنید و سپس یک اتصال به سرویس دهنده‌های VPN دریافت می‌کنید . با راه‌اندازی تونل , شما از یک اتصال شبکه مجازی بین شما و کارگزار VPN استفاده می‌کنید که داده‌ها را از استراق‌سمع کنندگان محافظت می‌کند . اگر از اتصال ssl / tls استفاده می‌کنید , داده‌ها رمزنگاری شده و سپس دوباره با استفاده از سرویس VPN رمزنگاری می‌شوند . این کار رمزنگاری مضاعف را به ارتباطات شما اضافه می‌کند و امنیت داده‌های شما را بهبود می‌بخشد .
به یاد داشته باشید , هنگامی که به کارگزار VPN متصل می‌شود , نشانی ip نشان‌داده‌شده به کارگزار هدف آدرس ip کارگزار VPN است . اگر کارگزار VPN عملا ً یا به صورت فیزیکی در یک کشور دیگر قرار داشته باشد , سرور وب هدف موقعیت شما را به عنوان موقعیت کشور VPN شناسایی خواهد کرد .

مزایای استفاده از فیلتر شکن چیست

یک اتصال وی پی ان ترافیک داده را به صورت آنلاین تغییر می‌دهد و از آن در برابر دسترسی خارجی محافظت می‌کند . داده‌های رمزنگاری نشده را می‌توان توسط هر کسی که دسترسی شبکه دارد و می‌خواهد آن را ببیند , مشاهده کرد. با استفاده از یک آتش‌بس , هکرها و مجرمان سایبری نمی‌توانند این داده‌ها را کشف کنند.
رمزنگاری امن : برای خواندن داده‌ها , شما به کلید رمزنگاری نیاز دارید . بدون یکی , میلیون‌ها سال طول می‌کشد تا کامپیوتر رمز حمله یک نیروی وحشی را کشف کند. با استفاده از یک تست تست , فعالیت‌های آنلاین شما حتی در شبکه‌های عمومی پنهان می‌شوند .
پنهان کردن مکان خود : سرویس دهنده‌های frm اساسا ً به عنوان proxies در اینترنت عمل می‌کنند . از آنجا که اطلاعات مکانی جمعیت شناختی از یک سرور در کشور دیگر می‌آید , مکان واقعی شما نمی‌تواند تعیین شود . علاوه بر این , اغلب سرویس‌های VPN , logs فعالیت‌های شما را ذخیره نمی‌کنند . از طرف دیگر برخی از ارائه دهندگان رفتار شما را ثبت می‌کنند , اما این اطلاعات را به طرف ثالث ارسال نکنید . این بدان معناست که هر گونه سابقه بالقوه رفتار کاربر شما برای همیشه مخفی می‌ماند . دسترسی به محتوای منطقه‌ای : محتوای وب منطقه‌ای همیشه از همه جا قابل‌دسترسی نیست . خدمات و وب سایت‌ها اغلب حاوی محتوایی هستند که تنها از بخش‌های خاصی از جهان قابل‌دستیابی هستند . اتصالات استاندارد از سرورهای محلی در کشور برای تعیین محل شما استفاده می‌کنند. این بدان معناست که شما نمی‌توانید در هنگام سفر به محتوای خانه دسترسی داشته باشید و نمی‌توانید به محتوای بین‌المللی از خانه دسترسی داشته باشید . با تقلب در مکان VPN , می‌توانید به یک سرور به یک کشور دیگر سوئیچ کرده و موقعیت خود را به طور موثر تغییر دهید .
انتقال اطلاعات ایمن : اگر از راه دور کار می‌کنید , ممکن است نیاز به دسترسی به فایل‌های مهم در شبکه شرکت داشته باشید . به دلایل امنیتی , این نوع اطلاعات نیازمند یک ارتباط امن است. برای دستیابی به شبکه , اغلب نیاز به اتصال VPN وجود دارد . سرویس‌های VPN به سرورهای خصوصی متصل می‌شوند و از روش‌های رمزنگاری برای کاهش ریسک نشت داده استفاده می‌کنند .

جام ارژنگ ::: مجری تبلیغات ،طراحی سایت،سئو ،تبلیغات صفحه اول گوگل
طراحی مجله دیجیتال ،خدمات تلگرام ،تبلیغات اینستاگرام ،افزایش فالوور
تماس با پشتیبانی جام ارژنگ