رپورتاژ آگهی و اصول رپورتاژ نویسی

رپورتاژ آگهی و اصول رپورتاژ نویسی:در نوشتن رپورتاژ باید از هرگونه دروغ خودداری کنید. یک رپورتاژ آگهی می‌تواند نوعی بررسی بی‌طرفانه باشد که در آن قطعا محصول یا خدمات شما می‌تواند برنده مسابقه شود. این یعنی شما باید بر روی نکات مثبت محصول یا خدمات خود دست بگذارید و طوری آن را بزرگنمایی کنید که بیشتر به ذهن مخاطب نفوذ کند. به همین خاطر شما در مرحله ابتدایی، باید شخصیت و نیاز‌های مخاطب خود را درک کرده و به خوبی آنها را تجزیه و تحلیل کنید. این یعنی باید بدانید که مخاطب شما بیش از هر چیز به کدام بخش محصول یا خدمات شما نیاز دارد و بررسی خود را حول آن بخش به صورت مفصل انجام دهید تا مزیت شما نسبت به سایر رقبا کاملا مشخص شود. این به نوعی نگفتن بخشی از حقیقت خواهد بود و هیچ دروغی به مخاطب خود نمی‌گویید.
اگر در رپورتاژ تبلیغاتی خود به مخاطب دروغ بگویید، پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی شما اعتبار خود را از دست می‌دهد و دیگر به آن خبرگزاری یا پلتفرم اعتماد نخواهد کرد. به همین خاطر شما در ابتدا باید با لحنی کاملا دوستانه خودتان را در کنار مخاطب قرار دهید و از مشکلاتش با او صحبت کنید. به این طریق او احساس می‌کند که شما همانند یک دوست صمیمی هستید که می‌خواهید به او در حل این مشکلات کمک کنید. در نهایت باید به شکلی کاملا غیر مستقیم، محصول و خدمات خود را به عنوان راه حلی مناسب برای حل مشکل او معرفی نمایید. بدین شکل، مخاطب حتی احساس نمی‌کند که شما در حال تبلیغ محصول یا خدمات خودتان هستید و این باعث می‌شود که شما بتوانید به روح و ذهن مخاطب خود نفوذ کنید و فروش خود را به شکل چشم گیری افزایش دهید. در حال حاضر رپورتاژ آگهی یکی از موثرترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود که تاثیر بسزایی نیز دارد.

محل انتشار رپورتاژ اگهی

محل انتشار رپورتاژ اگهی را بررسی کنید.
اگر قصد دارید رپورتاژ آگهی شما موثر واقع شود و به هدف موردنظر دست یابد، لازم است در سایت‌های معتبر و پربازدید منتشر شود. اغلب سایت‌های پربازدید، قوانین و سبک خاص خود را دارند. از این رو لازم است محتویات سایت‌های منتشر‌کننده و دیدگاه‌هایی را که کاربران آن‌ها ثبت کرده‌اند، به دقت بررسی کرده و مخاطبان آن‌ها را ارزیابی کنید. سپس سایت‌هایی را برگزینید که مخاطبان آن‌ها با پرسونای کسب‌وکار شما بیشترین تناسب را داشته باشند.
فرض کنید پرسونای شما دانشجویان جویای کار هستند، در نتیجه باید رپورتاژ آگهی دائمی خود را در سایتی منتشر کنید که دانشجویان فعال بسیاری از آن سایت بازدید می‌کنند و یا محصول شما برای بانوان و یا مادران جوان است، در این حالت می‌توانید در سایت‌هایی که اغلب مخاطبان‌شان بانوان هستند، همانند نی‌نی‌سایت، رپورتاژ آگهی خود را منتشر کنید.
از آنجایی که هر سایت، قوانین و سبک خاص خود را دارد، لازم است قوانین سایت منتشرکننده را مطالعه کرده و در نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی خود مدنظر قرار دهید. برای مثال، تعداد لینک و نوع آن‌ها رسانه به رسانه متفاوت است. استفاده از تمام ظرفیت لینک‌‌سازی سایت مقصد یا تعدادی از آن‌ها‌، کاملاً به استراتژی سئو خود شما بستگی دارد. نکته دیگری که در مورد لینک‌ها وجود دارد، نوع آن‌هاست. لینک‌ها از نظر انتقال اعتبار، به دو دسته Follow و Nofollow تقسیم می‌شوند. بنا به برنامه‌ریزی خرید رپورتاژ آگهی باید تصمیم بگیرید چه زمانی و به چه تعداد لینک فالو و نوفالو برای بهبود وضعیت سایتتان نیاز است تا گوگل به روند لینک سازی شک نکند!

روند ایجاد رپورتاژ آگهی

روند ایجاد رپورتاژ اگهی.
پیش از هر چیز، یک بار خودتان را در جایگاه مشتری فرض کنید. قطعا شما نیز در طول روز با صدها تبلیغ مختلف رو به رو می‌شوید. واکنش شما به این نوع تبلیغات چیست؟ آیا تبلیغ هر چیزی را که می‌بینید، جذب آن می‌شوید؟ یا اینکه تصور می‌کنید که این یک کلاه برداری جدید است و می‌خواهند یک سری محصول یا خدمات بی‌کیفیت را با تبلیغات حرفه‌ای به شما بفروشند؟ قطعا گزینه دوم صحیح است. متاسفانه به دلیل حیله‌های مختلف تبلیغاتی، مردم دیگر اعتمادی به تبلیغات مستقیم ندارند. در عین حال، زمانی که یک شخص ثالث که اصلا در مورد خدمات یا محصولی ذی نفع نیست چیزی رو توصیه می‌کند، قطعا جذب آن می‌شویم. رپورتاژ نویسی در دیجیتال مارکتینگ را یک نوع تبلیغ خلاقانه، آگاهانه اما غیر مستقیم می‌دانند که ذهن مخاطب را هدف قرار می‌دهد. این یعنی زمانی که مخاطب در حال خواندن رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ تبلیغاتی شما است، اصلا احساس نمی‌کند که در حال فروش چیزی به او هستید. بلکه ادبیات و نحوه تبلیغ در یک رپورتاژ باید به شکلی باشد که احساس صمیمیت بیش از اندازه‌ای بین شما و مخاطب به وجود بیاید و مخاطب احساس کند که شما با تمام وجود صلاح او را می‌خواهید و بدون هیچ قید و شرطی تنها می‌خواهید بهترین راه را به او نشان دهید.
شاید این مساله برای خودتان نیز به وجود آمده باشد که اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده از یک محصول یا خدمتی تعریف کند، جذب آن می‌شوید و ترجیح می‌دهید شما نیز از آن استفاده کنید. دلیل این مساله، اعتمادی است که به گوینده و فردی که تبلیغ آن محصول را می‌کند دارید. پس اگر گوینده یک تبلیغ به عنوان دوست مخاطب خودشان جلوه دهد، مخاطب شما هر آنچه که بخواهید را باور می‌کند. شاید این مساله کمی غیر اخلاقی به نظر برسد. اما اگر از روش رپورتاژنویسی صحیح استفاده کنید، خواهید دید که می‌توان در کمال صداقت، بهترین تاثیر را بر روی ذهن مخاطب خواهد داشت. اما روش رپورتاژ نویسی چیست و از چه اصولی باید تبعیت کرد؟
اگر هدف شما از نوشتن رپورتاژ آگهی، ارتقا سئوی سایت‌ تان است تناسب محتوا و سایت انتخابی اولویت چندانی ندارد اما اگر می‌خواهید مشتری‌های بالقوه‌تان مطلب شما را بخوانند، سایت‌هایی را انتخاب کنید که از صنعت شما دور نباشد برای مثال اگر در صنعت گردشگری فعالیت می‌کنید بهتر است سایت‌هایی را که محتوای گردشگری هم‌ تولید می‌کنند، در اولویت لیست‌تان قراردهید. این کار به شما کمک می‌کند به مخاطبان هدفتان نزدیک‌‌تر شوید.
بهتر است بعد از بررسی و انتخاب چندین سایت برای درج رپورتاژ به مرحله‌ی بررسی جزئی‌تر بروید برای این بررسی شما دو راه دارید، یا خودتان این کار را انجام دهید یا از مشاوره‌ی شرکتی کمک بگیرید که می‌خواهید رپورتاژ را به آن واگذار کنید. اگر خواستید خودتان این کار را انجام دهید ابتدا باید به چند سایت تحلیل سئو بروید و در آنجا ثبت‌نام کنید برای مثال سایت moz.com می‌تواند به شما کمک کند تا پیج اتوریتی یک سایت را بسنجید. در پیج اتوریتی (Page Authority) یک نمره‌ای بین 0 تا 100 به یک صفحه مشخص داده می شود. این نمره مشخص می کند که یک صفحه چقدر می تواند در رتبه بندی موتورهای جستجو مثبت عمل کند هرچه این عدد بالاتر باشد می‌تواند میزان تاثیرگذاری بیشتری روی سایت شما داشته باشد. مسئله‌ی بعدی بررسی دامین اتوریتی (Domain Authority) است. دامین اتوریتی به زبان ساده معیاری برای ارزیابی توانایی یک سایت در رتبه‌بندی سرچ گوگل می‌باشد، هرچه امتیاز این معیار بیشتر باشد، آن سایت وضعیت بهتری در رتبه‌بندی گوگل خواهدداشت.
در قدم بعدی باید اسپم اسکور سایت و رتبه سمیلاروب رسانه یا سایت منتشرکننده را بررسی کنید. امتیاز منفی یا همان اسپم اسکور به میزان فعالیت های غیر اصولی سئو سایت اشاره دارد و هرچه کمتر باشد بهتر است. طبق تجربه، سایت‌هایی برای لینک ‌سازی خارجی مناسب‌تر هستند که امتیاز اسپم اسکور آن‌ها زیر 23درصد باشد. امتیاز اسپم تمام رسانه‌های نمایش‌دهنده در پنل تریبون برای نمایش به کاربران فعال است.
همچنین ابزار سمیلاروب (SimilarWeb) این امکان را به شما می‌دهد تا تعداد ورودی‌های ارجاعی رقبا، بازدیدهای روزانه، کلمات پر بازدید و رتبه جهانی و ایرانی سایت مقصد را چک کنید. رتبه سمیلاروب بهترین جایگزین رتبه الکسا است که پس از اتمام فعالیت کمپانی الکسا مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این رتبه در تریبون برای تمام رسانه‌ها محاسبه شده است و دائماً به‌روزرسانی می‌شود.

از سایر بخش های سایت بازدید فرمایید

آموزش ها و مقالات مفید
طراحی صنایع چوب
طراحی صنایع چوب
خدمات تلگرام
خدمات تلگرام
تبلیغات کلیکی گوگل
تبلیغات کلیکی گوگل
برند دیجیتال
برند دیجیتال
سئو سایت موبایل
سئو سایت موبایل
طراحی سایت سیم و کابل
طراحی سایت سیم و کابل
طراحی سایت برق
طراحی سایت برق
طراحی سایت خودرو
طراحی سایت خودرو
طراحی غرفه آرایی
 سایت غرفه آرایی
سئو سایت شیرآلات
سئو سایت شیرآلات
سئو سایت ورزشی
سئو سایت ورزشی
سئو نویسی
سئو نویسی
سئو گوگل مپ
سئو گوگل مپ
طراحی سایت کفش
طراحی سایت کفش
فیلترشکن
فیلترشکن
طراحی سایت فرش
طراحی سایت فرش
متخصص سئو
متخصص سئو
طراحی سایت مبلمان
طراحی سایت مبلمان
سایت لوله و اتصالات
سایت لوله و اتصالات
طراحی سایت لاله زار
طراحی سایت لاله زار
آهنگ های محسن چاوشی
آلبوم محسن چاوشی
مجله سئو
مجله سئو
مجله دیجیتال
مجله دیجیتال
مجله تبلیغاتی
مجله تبلیغاتی

برخی از صفحات سایت جام ارژنگ

از مقالات آموزشی و صفحات مختلف سایت جام ارژنگ با موضوعات گوناگون بازدید نمایید

جام ارژنگ ::: مجری تبلیغات ،طراحی سایت،سئو ،تبلیغات صفحه اول گوگل
طراحی مجله دیجیتال ،خدمات تلگرام ،تبلیغات اینستاگرام ،افزایش فالوور
تماس با پشتیبانی جام ارژنگ