راهنمای کامل پول و ارز دیجیتال

ارز دیجیتال چیست


ارز دیجیتال چیست؟پول دیجیتال , یا ارز دیجیتال , هر شکلی از پول یا پرداخت است که تنها به صورت الکترونیکی وجود دارد . ارز دیجیتال فاقد یک شکل ملموس مانند یک لایحه , چک یا سکه است. این کد با استفاده از کده‌ای الکترونیکی در کامپیوترها محاسبه و منتقل می‌شود. همانطور که تکنولوژی به طور فزاینده‌ای برجسته می‌شود , پرداخت‌ها دیجیتال می‌شوند و منجر به استفاده کم‌تر از پول ملموس می‌شوند.ارز دیجیتال هر ارزی است که منحصراً به صورت الکترونیکی در دسترس است. نسخه های الکترونیکی ارز در حال حاضر بر سیستم های مالی اکثر کشورها تسلط دارند. آنچه ارز دیجیتال را از ارز الکترونیکی که قبلاً در حساب های بانکی آمریکایی ها وجود دارد متمایز می کند این است که ارز دیجیتال هرگز شکل فیزیکی به خود نمی گیرد.
یک واحد ارز دیجیتال بانک مرکزی ( CBDC ) چیست ؟
واحد ارز دیجیتال بانک مرکزی یک واحد پول دیجیتال است که توسط بانک مرکزی کشور صادر و نظارت می‌شود . به آن فکر کنید , اما اگر Bitcoin توسط بانک مرکزی اداره می‌شد و حمایت کامل دولت آمریکا را داشت .
براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول , بیش از ۱۰۰ کشور در حال کاوش CBDCs در یک سطح یا سطح دیگر هستند . اما تا سال ۲۰۲۲ , تنها تعداد کمی از کشورها و مناطق دارای طرح‌های سیمانی برای صدور آن‌ها هستند .
برخی از مکان‌هایی که CBDC در دسترس است عبارتند از : بانک مرکزی باهاما ( دلار سند ) , بانک مرکزی کاراییب شرقی ( DCash ) , بانک مرکزی نیجریه ( e - Naira ) و بانک جامائیکا ( JamDex ) که فقط نام دارد .
ذخیره فدرال در اوایل سال جاری گزارشی منتشر کرد که " یک CBDC می‌تواند ساختار سیستم مالی ایالات‌متحده را اساسا ً تغییر دهد .
در حال حاضر , بانک فدرال رزرو بوستون و موسسه فن‌آوری دیجیتال آمریکا به طور مشترک در حال انجام تحقیق در مورد a از طریق پروژه همیلتون هستند . آن‌ها آن را به عنوان یک پروژه تحقیقاتی چندساله برای کاوش فضای طراحی CBDC و کسب درک از چالش‌ها و فرصت‌های فنی توصیف می‌کنند . "
جاناتان Dharmapalan , مدیر عامل و موسس eCurrency می‌گوید : " این غذا احتمالا ً a را به جز تحت حاکمیت صریح کنگره راه‌اندازی نخواهد کرد. " این قانون باید از وجود یک دلار دیجیتال حمایت کند درست مانند قانون از وجود یک دلار فیزیکی حمایت می‌کند .


ارز دیجیتال چگونه کار کرده است


ارزهای دیجیتال در سراسر جهان چگونه کار کرده‌اند ؟
با وجود مزایای بالقوه یک CBDC آمریکایی , این یک مفهوم برای حالا باقی مانده‌است . در سراسر جهان , کشورهای دیگر کمی بیشتر همراه با ارزهای دیجیتال هستند .
براساس اظهارات Tracker مرکز دیجیتال بانک مرکزی شورای آتلانتیک ( CBDC ) , ۱۰ کشور به طور کامل یک واحد پول دیجیتال راه‌اندازی کرده‌اند و چین در سال ۲۰۲۳ در حال گسترش از CBDC آزمایشی خود است .
یوان دیجیتال چین , یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های CBDC , پروژه آزمایشی خود را در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی کرد.
آن‌ها در حال آزمایش یک خلبان در پنج شهر هستند . به گفته Cunha , آن‌ها از طریق lotteries میلیون‌ها دلار به پول دادند تا ثابت کنند که این پول کار می‌کند . افرادی که در قرعه‌کشی برنده می‌شوند , CBDC رایگان دریافت می‌کنند که می‌توانند در فروشگاه‌های محلی که آن را می‌پذیرند خرج کنند
در حالی که هنوز در مقیاس ملی نیست , وقتی چین پلتفرم را آماده کند , از طریق بانک‌ها و ارائه دهندگان تلفن همراه مانند Alipay گسترش خواهد یافت .
بانک‌های مرکزی چین و امارات‌متحده‌عربی نیز در حال کار بر روی پروژه‌ای برای استفاده از blockchain و CBDC برای پرداخت‌های منطقه‌ای بین ملل هستند . اگر این پروژه‌ها موفق باشند , می‌توانند انگیزه بیشتری به کشورهای دیگر بدهند تا CBDC خود را ایجاد کنند .
به دلیل این روندها , Lilya Tessler , رئیس گروه FinTech و Blockchain Sidley , نسبت به استفاده آتی از ارزه‌ای دیجیتال خوشبین است . " ما قطعا ً شاهد پذیرش انبوه ارزه‌ای دیجیتال خواهیم بود , اما پیش‌بینی چگونگی آن دشوار است . CBDC می‌تواند جایگزین نسخه کاغذی دلار آمریکا شود . در عین حال , جامعه ممکن است بر پذیرش اصلی یک cryptocurrency غیرمتمرکز تمرکز کند.با افزایش ارز دیجیتال از قبیل Bitcoin , موفقیت چشمگیر یک نوع جدید از ارزهای دیجیتال به نام stablecoins و کاهش نقدینگی , بانک‌های مرکزی و دولت‌ها به شدت بر می‌گردد .
آن‌ها آماده می‌شوند تا شروع به صدور پول دیجیتال کنند که به آن واحد پول دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC , نسخه الکترونیکی اسکناس و سکه می‌گویند .
این شکل جدید پول منتشر شده توسط بانک مرکزی , وجه نقد را تکمیل کرده و برای عموم مردم برای معاملات با استفاده از دستگاه‌های مختلف قابل‌دسترسی خواهد بود .
اگرچه هیچ چارچوب صدور single ای وجود ندارد - رویکردهای مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرند - خبر خوب این است که این واحدهای پولی دیجیتال می‌توانند پرداخت‌ها را کارآمدتر کنند , سیاست‌های مالی و پولی را بهبود بخشند و ورود مالی را افزایش دهند .
با این حال , معرفی ارزهای دیجیتال چالش‌های قابل‌توجهی از جمله cybersecurity و حفاظت از حریم خصوصی را افزایش می‌دهد .


ارز دیجیتال شکل جدیدی از تکنولوژی است

ارز دیجیتال:کریپتو کارنسی


ارز دیجیتال اشکال جدیدی از تکنولوژی را توضیح می‌دهد که اکنون امکان استفاده ایمن و یکپارچه از پول دیجیتال را فراهم می‌کند. ارز دیجیتال را می‌توان با فناوری‌هایی مانند کارت‌های اعتباری , گوشی‌های هوشمند و تبادل آنلاین مبادله کرد .
کریپتو کارنسی به یک نوع پول دیجیتال اشاره می‌کند که توسط رمزنگاری ایمن می‌شود و این کار را تقریبا ً غیر ممکن می‌سازد که تقلبی یا دو بار خرج شود . این سیستم از طریق شبکه‌های غیر متمرکز مبتنی بر فن‌آوری blockchain وجود دارد که اساسا ً یک دفترکل است که از طریق شبکه‌ای از کامپیوترها ذخیره می‌شود . ویژگی مهم آن این است که آن‌ها توسط بانک مرکزی یا دولت صادر نمی‌شوند که آن‌ها را از ممانعت مداخله یا دستکاری دولت آزاد می‌کند .
تاریخ ارز دیجیتال به اختراع اینترنت باز می‌گردد . با این حال , وقتی مردم با تکنولوژی راحت‌تر می‌شوند و تکنولوژی خود ایمن و ایمن می‌شود , افراد بیشتری هم اکنون تمایل به استفاده از پول‌های دیجیتال دارند . PayPal یکی از اولین شرکت‌های موفق است که ایده استفاده آسان از تراکنش ‌های مالی دیجیتال را برای پذیرش انبوه مطرح می‌کند.


نمونه هایی از ارز دیجیتال


نمونه‌هایی از ارز دیجیتال رایج‌ترین شکل ارز دیجیتال پولی است که توسط بانک‌ها و سپرده‌های دولتی مرکزی نگهداری می‌شود . این موسسات سطح مشخصی از سرمایه را به منظور تنش اقتصادی آب و هوا حفظ می‌کنند ; با این حال , این پول در یک مکان فیزیکی در امان نیست .
در عوض , آن به صورت الکترونیکی در قالب ارز دیجیتال قرار دارد . بانک‌ها و دولت‌های مرکزی معاملات شامل میلیون ‌ها یا میلیاردها ارز را اداره می‌کنند , اما عاری از استفاده از پول نقد فیزیکی هستند .
شکل برجسته دیگری از پول دیجیتال cryptocurrency است . همانطور که قبلا ً توضیح داده شد , این یک شکل از ارز دیجیتال است که از طریق شبکه blockchain وجود دارد . برخی اشکال cryptocurrency عبارتند از :
Bitcoin
Ethereum
Ripple


حضور ارز دیجیتال در خدمات مالی


امروزه ارز دیجیتال در خدمات مالی , تعداد رو به رشد بانک‌ها و دیگر شرکت‌های خدمات مالی , انتقال پول دیجیتال و سایر تراکنش ‌های آنلاین را تسهیل می‌کند که پول سیم یا انتقال بین طرفین در مسافت‌های طولانی را به اشتراک می‌گذارد. از آنجا که تجارت با فرستادن و دریافت ارز دیجیتال آسان‌تر می‌شود , پول دیجیتال به جهانی شدن اقتصاد در سراسر جهان کمک می‌کند.
ارز دیجیتال نیاز به انتقال فیزیکی پول را از بین می‌برد ; علاوه بر این , بانکداری با اجازه دادن به مردم برای انجام بانکداری شخصی خود حتی بدون نیاز به بازدید از یک شعبه فیزیکی یا حمل وجه نقد بسیار راحت‌تر می‌شود .
از سوی دیگر , بانک‌ها کارمند خرده‌فروشی خود را کاهش می‌دهند تا روند ارز دیجیتال را تامین کنند . بسیاری از شاخه‌ها بسته می‌شوند چون وقتی افراد بیشتری با پول دیجیتال به طور فزاینده‌ای بانک می‌شوند , آن‌ها زائد می‌شوند . با این حال , این امر به هزینه می‌رسد چون بانک‌ها قادر به حفظ روابط شخصی با مشتریان و ایجاد هرگونه وفاداری نیستند . علاوه بر این , بانک‌ها نمی‌توانند محصولات دیگر خود را بدون فرصت‌های فروش افراد به فروش برسانند .


ارز دیجیتال و ریسک کلاهبرداری


ریسک کلاهبرداری پرداخت ارز دیجیتال یکی از ریسک‌های مهم است که می‌تواند به افزایش استفاده از ارز دیجیتال نسبت داده شود کلاهبرداری پرداخت است . کلاهبرداری پرداخت می‌تواند به اشکال مختلف انجام شود . با این حال , به طور کلی شامل تراکنش ‌های تقلبی یا غیرمجاز است که توسط یک cybercriminal تکمیل می‌شوند . برخی اشکال رایج کلاهبرداری پرداخت‌ها عبارتند از :
پرداخت‌های تقلبی پرداخت‌های غیر قانونی سرقت اطلاعات داخلی نقض theft و تحریم‌ها را به دلیل اینکه پول به صورت فیزیکی منتقل نمی‌شود , غیر ممکن است بدانیم که چه کسی در طرف دیگر تراکنش است . این امر فرصت‌هایی را برای cybercriminals فراهم می‌کند تا از طریق پول دیجیتال به اطلاعات حساس و یا افراد متقلب دسترسی پیدا کند.
اگر چه امنیت پرداخت در حال افزایش است , پیچیدگی آن به طور فزاینده‌ای پیچیده شده‌است . فعالیت‌های کلاهبرداری پرداخت همچنان در حال افزایش است و هیچ نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد .
- امروزی بیش از پیش در حال craftier شدن هستند و به طور مداوم از نقاط ضعف جدید و ابداع روش‌های مختلف دستکاری پول دیجیتال بهره می‌برند . Scammers در تلاش‌های خود برای حمله به سیستم‌های پرداخت بسیار مقاوم هستند . اگر آن‌ها با چالش‌هایی بر روی یک روش خاص مواجه شوند , فقط تمرکز خود را به روش‌های پرداخت جایگزین تغییر می‌دهند .


از سایر بخش های سایت بازدید فرمایید

آموزش ها و مقالات مفید
طراحی صنایع چوب
طراحی صنایع چوب
خدمات تلگرام
خدمات تلگرام
تبلیغات کلیکی گوگل
تبلیغات کلیکی گوگل
برند دیجیتال
برند دیجیتال
سئو سایت موبایل
سئو سایت موبایل
طراحی سایت سیم و کابل
طراحی سایت سیم و کابل
طراحی سایت برق
طراحی سایت برق
طراحی سایت خودرو
طراحی سایت خودرو
طراحی غرفه آرایی
 سایت غرفه آرایی
سئو سایت شیرآلات
سئو سایت شیرآلات
سئو سایت ورزشی
سئو سایت ورزشی
سئو نویسی
سئو نویسی
سئو گوگل مپ
سئو گوگل مپ
طراحی سایت کفش
طراحی سایت کفش
فیلترشکن
فیلترشکن
طراحی سایت فرش
طراحی سایت فرش
متخصص سئو
متخصص سئو
طراحی سایت مبلمان
طراحی سایت مبلمان
سایت لوله و اتصالات
سایت لوله و اتصالات
طراحی سایت لاله زار
طراحی سایت لاله زار
آهنگ های محسن چاوشی
آلبوم محسن چاوشی
مجله سئو
مجله سئو
مجله دیجیتال
مجله دیجیتال
مجله تبلیغاتی
مجله تبلیغاتی

جهت سفارشات و پیگیری از طریق کانال تلگرام جام ارژنگ اقدام نمایید
شماره تلفن همراه زیر جهت دریافت پیامک اختصاص یافته است
09124341774